Posted by on June 17, 2017

PPA Members: Year 2017

 Fellows

LAST NAME FIRST NAME MI
ABAD MERLINA P.
ABAT RAMONA E.
ABERIN MA. CHARINA  A.
AMAD NAHDA T.
ADOLFO JOY R.
AFROILAN REGIENALD A.
AGLIPAY AGNES R.
AGUADERA MARY ANN JOY G.
ALINEA JR. AMADEO A.
AMANTILLO JR. VICTOR A.
AMARGO JR. DIOSDADO V.
AMPIL ENCARNITA R.
ANDORA VALERIE HEENA D.
ANLACAN JOSEPH P.
APOSTOL MILDRED V.
ARCENA MA. BERNADETTE M.
ARIAS ANGELO JESUS V.
ARTUZ DAISY  J.
AVILA NORA L.
AZMAN GAY LADYLYN G.
AZORES-COBANKIAT MARY CAROLINE T.
AZUCENA BEVERLY A.
BAGACAY-SUSTIGUER MARILOU ALFAFARA T.
BANAAG CARLO EUGENIO V.
BAROQUE II ALEJANDRO C.
BAUSON MANUEL LUIS F.
BAUTISTA TOMAS D.
BELEN EVELYN P.
BELICENA VINCENT ANTHONY
BELUSO KATHRYN
BENIGNOS MARILOU G.
BERNARDO CARMINA G.
BITO-ONON RUBY B.
BORDADO MA. RUTH A.
BRIGUELA MA. VICTORIA V.
BRITANICO TEOFILO R.
BUSUEGO MARY AGNES LI
CABIO MA. ROCIO V.
CAINGHUG VANESSA KATHLEEN B.
CALUD MARJORIE
CAMUS KATHERINE  B.
CAÑETE ROBERT R.
CAPISTRANO ROBERTO B.
CARDENAS MELANIE ANNE  L.
CARDINEZ-TAN MA. MONICA
CASEM MA. ASELA T.
CASTAÑEDA ROSALINDA E.
CASTAÑEDA REINALD FDRANCES JOSEPH  T.
CASTAÑEDA MA. THERESA V.
CAYAD GWENDOLYN C.
CHIA-TAN STELLA MAY C.
CHING KEITH BRYAN  S.
CHU CHRISTOPHER CHRISTIAN S.
CHUA LORELEI E.
CHUA WILMA ANTHEA M.
CLEOFAS VIVIENNE C.
CLETO-GATLABAYAN JANNEL
CONCEPCION RHODORA ANDREA M.
CORDOVEZ ELLA D.
CORRALES-JOSON MA. LOURDES P.
CORTEZ MA. LOURDES C.
COSTAS AUGUSTOS B.
CRUZ ANNA MARIE SA
CRUZ ERIC GEORGE V.
CRUZ JR. AUGUSTO B.
CRUZADA JOEFFREY D
CRUZ-DESPABILADERAS RHODA
CUSTODIO CARMELITA I.
DALISAY RODNEY FILEMON P.
DE CASTRO DIANA M.
DE GUZMAN MA. ROSANNA E.
DEL MUNDO-NEPOMUCENO MA. ELENA
DEL VALLE TERESA ROSALIE D.
DIAZ MAYA SARANGANI I
DIJAMCO DIANA D.
ECHAVEZ NICANOR L
ELEAZAR JOEL G.
ENOJADA RACHELE JAN L.
ERISPE CARMELITA N
ESCALERA EMMA D
ESCANDELOR CHARIBEL E.
ESCARTIN IVANHOE C.
ESCUADRA IMELDA C.
ESGUERRA MA. RITA
ESPAÑOLA ANGELA J.
ESPINOZA ZARAH C.
ESTELLA MARIO RAFAEL B.
FAMY MARY MADELINE B.
FLORES FAREDA FATIMA A.
FRANCIA CHERRYL V.
GADI EVANGELINE M.
GALINDEZ EDISON C.
GAPUZ EVELYN  G.
GARCIA PAULINO N.
GARCIA JOSEPH J.
GARDAYA RAUL T.
GARDUNIO-CRUZ MONINA
GATDULA JOSEPHINE I.
GAWIDAN MA. SOLEDAD EVELYN T.
GAYARES MA. JOCELYN G.
GERMAR MA. CELINA H.
GO BENJAMIN RODRIGO C.
GO-CHU LOVIE HOPE
GOMEZ MARY C.
GONZALES PAULO WOODRUFF A.
GONZALEZ MA. CARMENCITA B.
GOZO-OLIVER GEORGINA
HEMBRA MARIANO S.
HERMINO JR. CASTO P.
HILARIO TRISTAN J.
ICASIANO MA. TERESA A.
IGOT MA. ELEANOR D.
JACINTO JUSTINA REBECA T.
JARDIOLIN EMELY LOURDES  A.
JURILLA JON EDWARD B.
KATIGBAK LUZVIMINDA S.
LAGMAN CHRISTINE DOMINE N.
LANTANO ANNA MARIE G.
LARGO-ORTEGA DOLORES Y
LAZARO NORMA M.
LEYNES ELAINE ANGELA O
LISING-ENRIQUEZ ANNA KATRINA
LOBO GERALDINE ANNE D.
LOPEZ-ROCES MYRA DEE D.
LOZADA JOSE PERPETUO S
LUSPO MARIAN PORTIA V.
LY-USON JOSEFINA T.
MACAPAGAL GRACE A.
MADRIAGA EVELYN P.
MALATA RUEL E.
MALILLA ROWENA
MALINIT JOY P.
MALLILLIN MA. MADELIN B.
MALLILLIN NELSON ANTHONY T.
MANALASTAS RUBY DG
MANAS MINDA LUZ C.
MANOOD HYACINTH C.
MANZO JOY T.
MARIÑAS MICHELLE MARIE M.
MARIÑAS-PABER NADIA M.
MARQUEZ MA. GWENDOLYN N.
MARTIRES MA. SOCORRO GRACIA R.
MATILA ROWEL S.
MENDOZA EMMA D.
MOLLENIDO REY M.
MONTES ROMMEL A.
MORICO ANGELLI L.
NADERA DINAH PALMERA P.
NAZARIO MARY ROSE
NESPRAL PRINCESS ANN
OBILLO EDNA ELAINE M.
OBRA RENATO D.
OCAMPO TERESITO P.
OCAMPO MA. CECILIA M.
OCO MARIUS ORLANDO A.
OCTAVIANO CELEDONIA R
OLIVA PHILIP MANUEL M.
PADILLA AGNES B
PASCUAL MARISSA B.
PEÑARANDA MA. NENA R.
PEREZ VIOLETA C.
PEREZ JUMELYN S.
PEREZ-RIFAREAL JOAN MAE
PLATON DULCE TERESA M.
POBLETE JESUS ALBERTO Q
QUERIJERO MARGARET B
QUERIMIT ISIDORA Q.
QUIMBO WESLEY  PETER A
QUINTOS MYRNA N.
QUIRAPAS ROSEMINA L.
RABO CARTER
RAMOS RODERICO V.
RAMOS-GONGORA CHARITEL
RANOY GENUINA C.
RESONTOC GERARDO R.
REVILLA ANA MARIE U.
REYES NOEL V.
ROBLES ALI
ROLDAN MARIE CHRISTINE
ROQUE ROMEO Z.
ROSALES RAYMOND L.
ROSALES MA. SOCORRO
ROSALES JR VICENTE G.
SALAZAR MARICHELLE FRANCES P.
SALAZAR-MAÑALAC ANNA LIZA
SAMANIEGO RENE M.
SAN PEDRO CORAZON S
SANCHEZ-ANTONIO ELEONOR E.
SANTIAGO SYLVIA B
SANTOS ELIZABETH MAGDALEN A.
SAULER SAM
SAYO JOSEPH MAURO B.
SIMON ELISA
SIONZON MICHAEL P.
SOMERA ANGEL V.
SORIANO-BICLAR HAZEL LIZA
SOTO SOFIA C.
SUNDIANG LUIS C.
SUNGA AGUEDA T.
TAN GREGORIO S.
TAN MARIE CECILIA Y.
TORNO JARDINE DAVIES R.
TRINIDAD-FULGENCIO LIECEL T.
TRIUNFO SHARON J.
TRONCO ANSELMO T.
TUAZON CECILIA A.
VALLANGCA MA. JESICA M.
VISTA SALVADOR BENJAMIN D.
YEE JOHANN D.

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply